Kryptowaluty.

Zajmę sie ogólnym opisem głownie dostepnych kryptowalut na giełdzie którą promuję(Bitbay).  Link do Rejestracji.  Zaczynajmy.

1.Bitcoin Osoba lub grupa osób o pseudonimie Satoshi Nakomoto w 2009r – wprowadza  Kryptowalutę. Bitcoiny mogą zostać zapisane na komputerze w formie pliku portfela lub przetrzymywane np na giełdach. Bitmonety – istniejące tylko w „Sieci” są  używane jako środek płatniczy. Dzieki powiększeniu swojej wartosci kilkuset razy z wielu ludzi uczynił Milionerów.

2.Ethereum Ethereum technologia blockchain służącą do zawierania inteligentnych kontraktów (z ang. smart contracts) oraz tworzenia aplikacji za pomocą zdecentralizowanej sieci peer-to-peer. Sieć ta złożona z tworzonych przez użytkowników węzłów nosi nazwę EVM (Ethereum Virtual Machine).

3. LiskRozpoczęcie wydobycia 24-05-2016. Lisk ma być alternatywną platformą dla Ethereum, która pozwoli deweloperom tworzyć aplikacje oparte na blockchainie przy użyciu języka JavaScript. JavaScript jest obecnie bardzo popularny, w zasadzie ciężko znaleźć w internecie stronę, która nie używa javascriptu, również aplikacje na smartfony i inne urządzenia tworzone są dzięki JavaScript. Język JavaScript ma wielką przyszłość, a co za tym idzie Lisk również.

4. Litecoin jest internetową walutą peer-to-peer, pozwalającą na natychmiastowe i bardzo tanie przesyłanie pieniędzy na całym świecie. Litecoin jest otwarto-źródłowym, w pełni zdecentralizowanym systemem transakcyjnym bez żadnych administratorów. Matematyka zabezpiecza transakcje i umożliwia użytkownikom kontrolowanie własnych pieniędzy. Litecoin ma krótszy czas potwierdzeń i wyższą efektywność przechowywania transakcji niż Bitcoin.

5. Bitcoin Cash Data startu – 01/08/2017. Bitcoin cash jest to kryptowaluta powstała po forku Bitcoina który dokonał się 1 sierpnia 2017. Bitcoin cash posiada tą samą historię transakcji co Bitcoin do czasu rozłamu czyli 1 sierpnia.Od starego Bitcoina różni się przede wszystkim odrzuceniem SegWit2x a także zwiększeniem rozmiaru bloku do 8 megabajtów.

Zródło: Internet.